NOCNY STREETBALL w ŚWIĘTOCHŁOWICACH REGULAMIN

Organizator

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”

Termin i miejsce

24 czerwca 2023 r., godz. 10:00 (od 12.00 kat. Open) OSiR "Skałka" w Świętochłowicach, Aleja Parkowa - przy scenie

Nagrody

Organizator przekaże nagrody rzeczowe dla najlepszych trzech drużyn w każdej kategorii. Pula nagród wynosi 10.000 zł, a sponsorem nagród jest firma SOR-DREW.

Kategorie

Sordrew Streetball, odbywać się będzie w czterech kategoriach: 2010 i młodsi, 2009 i młodsi, 2008 i młodsi, 2006 i młodsi, OPEN. W kategoriach 2010 i młodsi, 2009 i młodsi, 2008 i młodsi, 2006 i młodsi - Organizator dopuszcza dodatkowy podział na dziewczęta i chłopców

Zgłoszenia

Zapisy na Sordrew Streetball 2023 prowadzone są:

• mailowo pod adresem zapisy@sordrewstreetball.pl
  • telefonicznie pod numerami tel. 511 783 063,
  • bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju od godz. 9:00 / kat. Open do godz. 11:00

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony OsiR Skałka oraz Sordrewstreetball. Formularze dostępne są również w siedzibach organizatorów.

Opłaty

Udział w turnieju jest bezpłatny dla wszystkich kategorii wiekowych.

Zasady

• każda drużyna liczy 3 osoby + ewentualnie 1 osoba rezerwowa
  • drużyna musi zakończyć mecz posiadając w składzie co najmniej 2 zawodników
  • mecze rozgrywane będą na boiskach o wymiarach 9x9m, na jeden kosz
  • gra toczy się do 15 punktów lub maksymalnie 10 minut (bez zatrzymywania zegara)
  • każdy uzyskany kosz to 1 pkt, za kosz uzyskany z dystansu (zza linii 6.75) zalicza się 2 pkt
  • nie wolno dobijać piłki po niecelnym rzucie przeciwników, dobitka po niecelnym rzucie zawodnika własnej drużyny jest dopuszczalna
  • celny rzut wolny, który wykonuje się z linii oddalonej od tablicy o 4m, liczony jest za 1 pkt
  • w przypadku remisu w regulaminowym czasie, zostaje przeprowadzona dogrywka, trwająca do czasu zdobycia przewagi 2 pkt. przez jedną z drużyn, lecz nie dłużej niż 2 minuty
  • każda drużyna ma do wykorzystania dwie pół minutowe przerwy. W przypadku wzięcia ich w ostatnich 2 minutach gry czas gry jest zatrzymywany
  • zmiany zawodników są lotne, mogą one być dokonywane wyłącznie, gdy drużyna jest atakująca rozpoczyna akcję spoza 6.75 m.
  • rozgrzewka obu drużyn przygotowujących się do gry odbywa się na boisku, na którym rozgrywany będzie mecz i rozpoczyna się 2 minuty przed spotkaniem
  • w przypadku sytuacji spornych nie stosuje się rzutu sędziowskiego, lecz zasadę naprzemiennego posiadania piłki
  • po każdej zmianie posiadania piłki musi ona zostać odegrana za linię 6.75 m. Jeżeli piłka nie została odegrana poza tą linię punkty zdobyte podczas ataku nie liczą się
  • przed rzuceniem kosza przynajmniej dwóch graczy drużyny atakującej musi mieć kontakt z piłką (również dotyczy to przechwytów)
  • w przypadku, gdy gracz zostanie sfaulowany i zdobędzie kosza, jest on zaliczany, a piłka przechodzi do przeciwnika
  • wszystkie faule i sytuacje sporne zgłaszane są przez zawodników. Faul zgłasza zawodnik faulowany. Na boisku nie ma sędziego, lecz grę obserwuje tzw. obserwator, który w przypadkach spornych ma ostatnie, decydujące słowo
  • faule niesportowe karane są 2 rzutami wolnymi i posiadaniem piłki dla drużyny wykonującej rzuty wolne. Taka sama kara spotyka drużynę przy wulgarnym i obraźliwym zachowaniu w stosunku do zawodników drużyny przeciwnej, obserwatora oraz widzów
  • obserwator może wykluczyć zawodnika lub drużynę z gry w przypadku rażącego naruszenia zasad gry albo niesportowego zachowania
  • do zadań obserwatora należy pomiar czasu gry, liczenie punktów oraz przewinień i rozstrzyganie kwestii spornych
  • obserwator przed rozpoczęciem meczu losuje, która drużyna otrzyma piłkę i rozpocznie grę
  • obowiązuje całkowity zakaz „wsadów”
  • organizator nie ponosi odpowiedzialności za złe warunki atmosferyczne, które nie pozwolą na rozegranie turnieju
  • szczegółowe zasady gry, nie ujęte w regulaminie, ustala obserwator, a w ostateczności organizator.

Postanowienia ogólne

• każdy zawodnik odpowiada materialnie za szkody wyrządzone w wyniku użytkowania koszy do gry niezgodnie z ich przeznaczeniem
  • organizatorzy turnieju nie ponoszą odpowiedzialności za urazy i kontuzje zawodników powstałe w czasie trwania turnieju
  • każdy z uczestników przed rozpoczęciem turnieju składa oświadczenie o udziale w turnieju na własną odpowiedzialność, w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie takie składają rodzic lub opiekun prawny niepełnoletniego.